Naturalne ćwiczenia na uspokojenie pracy serca podczas stresujących sytuacji

Witam, Mam pytanie jak sprawidz, aby rytm serca ze 120 około wrócił do poniżej 100 wzrost rytmu serca wynikał z dużego stresu. Ciśnienie było w normie czy są jakieś naturalne ćwiczenia które mogą wpłynąć na szybkie uspokojenie serca podczas stresującej sytuacji i powrocie bici do normy. Nie mam żadnych problemów z sercem. Dziękuje za odpowiedź

Witam pana

NIE NAPISAŁ PAN SZCZEGÓŁOWYCH PARAMETRÓW, JEDNAK MIMO TO CHCIAŁAM PANU WSKAZAĆ METODY, MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ POPRZEZ TECHNIKI RELAKSACYJNE OBNIŻANIA - "RYTMU SERCA" . PROSZĘ POSZUKAĆ TRENINGU AUTOGENNEGO SCHULZA. LUB TRENINGU Jakobsona, NAJLEPIEJ ZAPISAĆ SIĘ NA TE ĆWICZENIA Z TRENEREM.

POZDRAWIAM

W sytuacjach stresowych przyspieszenie rytmu serca jest naturalne. Zwykle wraca do normy po chwili uspokojenia. Nadmierne kontrolowanie może- paradoksalnie- utrudnić uspokojenie się, a wtórnie nakręcić objawy lękowe. Warto monitorować swoje samopoczucie, zapewniać sobie poczucie bezpieczeństwa i sprawstwa. Pomocne także bywają pozytywne afirmacje dotyczące właśnie bezpieczeństwa i zaradności.