Nawracająca rwa kulszowa u 29-letniej osoby

Rwa Kulszowa. Witam mam 29 lat po raz drugi w życiu miałam rwę kulszową. Do tej pory byłam dość aktywną osobą sporo się ruszałam, ćwiczyłam w domu wieczorami, robiłam przysiady, ćwiczyłam na orbitreku. Chciałabym nadal ćwiczyć ale strasznie boję się nawrotu choroby, ponieważ przez tydzień prawie nie mogłam się ruszać. Czy jeśli całkiem ustąpią dolegliwości mogę bez obaw wrócić do swojego stylu życia czy już na zawsze powinnam zrezygnować ze sportu?

Dzień dobry,

Uprawianie sportu w Pani przypadku powinno być wcześniej skonsultowane ze specjalistą. Aktywność fizyczna powinna zostać odpowiednio dostosowana w taki sposób, aby przyczyniała się do poprawy zdrowia, a nie powodowała zaostrzenia bólu. Na pewno dobrą formą aktywności będzie pływanie (odciąża nasz kręgosłup i rozluźnia mięśnie) oraz ćwiczenia w wodzie.

Pozdrawiam serdecznie.