Nawracające silne bóle głowy od kilkunastu lat

Witam, Mój przypadek jest dość złożony i proszę o poradę. Około 12 lat temu w szkole podstawowej doświadczyłam zaburzenia widzenia, mowy i zdrętwiała mi jedna strona ciała. Trwało to mysle około kilka - kilkanaście minut, potem pojawił się ból główy. Od razu wzięli mnie do szpitala i na MRI głowy który nic nie wykazał. Jakieś 4 lata później w szkole miałam ten sam,, atak'' zaburzenia mowy, widzenia i dretwienie ciała. Kolejny MRI i czysto. Obecnie leczę się na przwlekle, klujace bóle w różnych częściach głowy. Te kłujące bole głowy czasami trwają kilka tygodni i potem ustępują na długi czas, po czym znowu wracają. Miałam znowu zrobiony MRI głowy na którym wyszły niespecyficzne rozsiane zmiany naczyniopochodne bądź demielinizacyjne, nieaktywne. Zaczęłam odczuwać mrowienie w stopach po dluzym chodzeniu oraz ból w biodrze. RTG biodra wykazało że zaczyna mi się zwyrodnienie. Będę powtarzała rezonans glowy za tydzień, ale przez to wszystko nabawiłam się stanów lękowo-depresyjnych. Przestałam wychodzić z domu, mam dolegliwości że strony żołądka, obniżone samopoczucie i depresję. Lekarze na razie nie postawili mi żadnej diagnozy z wyjątkiem migreny. Jestem już tym wszystkim bardzo zmęczona i proszę o poradę.

Historia Pani bólów głowy pozwala przypuszczać, że zaczęła się u Pani jeszcze w szkole podstawowej epizodyczna migrena skojarzona z powikłaną aurą porażenną, która uległa transformacji do odmiennego obecnie typu napadów. Leczenie tego ciężkiego typu migreny jest złożone. Stosuje się leczenie przerywające sam napad oraz leczenie zapobiegające napadom, który przybrały charakter gromadny ( w tzw. clusterach ).Obraz MR głowy wskazuje na możliwość dokonania się uprzednio mikroudarów ( zmiany naczyniopochodne o typie LACS - LAcunar Cerebral Strokes ) w przebiegu napadów. Stan ten ( udary mózgu ) występuje najczęściej ( ale nie tylko ) gdy opisywanemu przebiegowi bólów głowy towarzyszy stosowanie hormonalnej antykoncepcji, bądź palenie tytoniu. Powikłania, które u Pani nastąpiły wraz z uszkodzeniem biodra, żołądkowe i o cechach depresji, wskazują na potrzebę zastosowania rzadziej stosowanej strategii leczenia, zwłaszcza w zakresie farmakoterapii przeciwbólowej. M.in. z racji Pani miejsca zamieszkania proponowałbym w Pani mieście skorzystać z porady konsultacyjnej wybitnego eksperta w zakresie także Pani dolegliwości, a światowej sławy specjalisty neurologa - Pana Profesora dra n.med. Wojciecha Kozubskiego.