Nerwica spowodowana szczekaniem psów

Mam ogromny problem(można powiedzieć że od zawsze)otóż nienawidzę szczekania psów(zarówno w dzień jak i w nocy).Obecnie mieszkam w mieście w bloku ale niedługo muszę się przeprowadzić na wieś i jak ja tam wytrzymam skoro każdy ma psa koło domu. Do tej pory nie spotkałam człowieka który miałby taki problem jak ja. Co mi jest ,że tak bardzo nienawidzę gdy pies szczeka?? Czy to uleczalne czy do końca życia muszę unikać psów??

Dzień dobry!

Jak objawia się Pani nie znoszenie szczekania? Czuje Pani lęk, boi się, zauważa u siebie objawy strachu? Czy to raczej nerwy, złość, frustracja? W jaki sposób szczekanie psów utrudnia Pani życie?

Pozdrawiam!

Być może wynika to z jakiegoś urazu z dzieciństwa, momentu, kiedy się Pani wystraszyła lub skojarzyła psa, szczekanie psa z lękiem.
Jest to jak najbardziej uleczalne. Zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą. Przepracowanie lęku w psychoterapii powinno uwolnić Panią od trudności.

Witam. Objawy psychopatologiczne mogą być bardzo różnorodne. Pani objawy rzeczywiście należą do rzadkich, nie zmienia to jednak faktu, że prawdopodobnie możliwe jest skuteczne leczenie. Dla skuteczności leczenia ważne są nie tylko symptomy, ale też ich przyczyny, czyli co się takiego dzieje w Pani myślach i uczuciach, że tak reaguje Pani na szczekanie psów. Wydaje mi się, że skuteczną metodą leczenia mogłaby być psychoterapia, ale proszę to jeszcze skonsultować z psychiatrą i psychoterapeutą. Pozdrawiam