Nerwica, zgaga a spadek wagi

Witam, przy wzroście 160 cm ważę 87 kg. Próbowałam różnych suplementów, nawet tych, które obiecują szybkie zrzucenie wagi m. in. zielona kawa, wyciąg ( sok z jagód goyi czy specyfik o nazwie forskolin). Jazda na rowerze (wiosna-jesień) spacery, basen też nic nie dają. Męczy mnie zgaga, mam suchą skórę, leczę depresję-Paxtin 20, mam jaskrę. Najnowsze wyniki: HDL 69,4;LDL 117 ch. całk. 202,10, glukoza 98, TSH3-0,707. Co robić żeby schudnąć?h.gorska@interia.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Proszę zastosować dietę niskolaoryczną dopasowaną do choroby refluksowej, suplementy przyjmowane bez utrzymania diety nie zawsze dają rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zrzucenie wagi i jej utrzymanie są wynikiem odpowiedniego odżywiania, systematycznej aktywności fizycznej oraz motywacji i wiary w to, że tak się stanie.

Nie ma cudownych suplementów na zrzucenie wagi ciała.

Jakaś Pani wewnętrzna część prawdopodobnie sabotuje Pani schudnięcie.
Być może walczy Pani sama ze sobą zamiast zmienić przekonania, i zmieniając uczucia względem samej siebie.

Trzeba by było przyjrzeć się, co tak naprawdę jest przyczyną niemożności Pani schudnięcia.

Byłoby to możliwe, gdyby podjęła Pani terapię, do której gorąco Panią zachęcam.
Skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, otrzyma Pani od lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ-tu) albo prywatnie.

Życzę łagodności dla samej siebie i żeby się Pani udało,
Irena Mielnik-Madej