Nerwowość 3-letniego dziecka

Moj niespelna 3 l.synek jest dzieckiem bardzo ruchliwym.W zlobku jest bardzo spokojny,ulegly.W domu szaleje,krzyczy,wszedzie go pelno.Bardzo sie emocjonuje,przezywa gdy cos sie wydarzy wowczas zaczyna mlaskac,nie moze potem spac.Jak moge gonodrobine wyciszyc?Dodam ze rzadko oglada tv a ja ciagle organizuje mu rozrywki poza domem.Nie wiem czy nie zrobilam zle,czy nie wprowadzilam za duzo emocji.Czy to przez ciagle atrakcje moze byc taki nerwowy?Zdarzaja sie histerie.Dziekuje.

Witam, bardzo możliwe że ma zbyt dużo bodźców, często chcemy dla dzieci jak najlepiej więc fiksujemy się na organizowaniu im zajęcia, co powoduje, iż on ma tyle emocji i owych bodźców że trudno mu się później wyciszyć.Przypomina to sytuacje kiedy np dorośli intensywnie pracują i maja problem by oderwać się od tego czego w danym dniu doświadczyli kiedy wrócą do domu, . Proszę mniej koncentrować na nim uwagę, nie organizować mu tak intensywnie czasu, nie reagować kiedy przeżywa by mu tego nie wzmacniać, zadbać by dom kojarzył mu się z wypoczynkiem i miał w nim w tym okresie sporo czasu na samodzielną zabawę. W żłobku uwaga nie jest na nim skupiona, są inne dzieci co powoduje, iż jest spokojniejszy, w domu z oczywistych przyczyn uwaga koncentruje się na nim więc jest bardziej wrażliwy, reaguje bardziej emocjonalnie co jest zupełnie normalne. Pozdrawiam serdecznie.

Być może ma Pani dobry trop i należałoby zwolnic tempo dziecka, wyciszyć. Proszę zaaksperymentować i dla odmiany spędzić z nim czas bez atrakcji, ale razem, a w domu i zobaczy Pani czy to wprowadza jakąś różnicę. pozdrawiam