Nerwowość i stresy oraz nudności

witamjestem osoba bardzo nerwowa szybko sie stresuje czasem nawet byle czym. i momentalnie pojawiaja sie nudnosci przyspieszony oddech. kiedyś chodziło głównie np o randki stresowałam się, że mogę przy nim zwymiotowac i jak ja bym się potem wytlumaczyła a za tydzien sylwester na sali bedzie 100 osob a ja juz sie stresuje i chce mi sie zwymiotowac a co dopiero w dzien sylwestra bardzo chce tam isc beda wszyscy moi znajomi ale niestety strach przed wymiotami bierze gore :( co robic?

Niestety w takich przypadkach nie ma jednej złotej rady i sposobu, który pani wykorzysta i wszystko będzie ok. Po pani opisie wnioskuję, że cierpi pani na fobię (zaburzenie lękowe z zakresu nerwic), a w związku z tym wymaga terapii psychologicznej. Polecam terapię poznawczo-behawioralną, która przynosi dobre efekty w wypadku zaburzeń lękowych.pozdrawiam

Witam
Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać
na i zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
W sytuacjach szczególnie obciążających,
na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona,
często przyjmuje postać nerwicy i różnych fobii.
Gdy doświadczane objawy są na tyle silne,
że powodują znaczne utrudnienie w codziennym
funkcjonowaniu, konieczna psychoterapia.
Terapia jest procesem polegającym na pracy
z myślami, uczuciami, przekonaniami,
decyzjami i jest najskuteczniejszym sposobem
leczenia tego typu zaburzeń.
Pozdrawiam serdecznie