Nie wiem, co ze sobą zrobić

Witam, mam 19 lat. Od kilku miesięcy leczę się na stany depresyjne. Chodzę też na terapię DDA. Ostatnio przerwałam branie leków, bo było trochę lepiej. Może to był mój błąd. Znów pojawiły się u mnie myśli samobójcze. Najgorsze jest to, że nie widzę sensu życia i swoje myśli jestem bliska wprowadzić w czyn. Nie wiem, co mam robić, nie wiem, co ze sobą zrobić. Proszę o pomoc...

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam!

Zaleca się, aby leczenie epizodu depresyjnego trwało przez pół roku, następnie stopniowo zmniejsza się dawkę leków do całkowitego odstawienia. Decyzja o zaprzestaniu leczenia powinna być uzgodniona z lekarzem. Zbyt szybkie i nagłe odstawienie leku znacznie zwiększa ryzyko nawrotu.

W tej sytuacji można powrócić do dotychczas stosowanego leku i jak najszybciej skontaktować się z prowadzącym psychiatrą. Jeśli czas oczekiwania na wizytę jest długi, można poprosić o receptę lekarza rodzinnego.

W razie pogarszania samopoczucia i pojawienia się tendencji samobójczych należy zgłosić się na izbę przyjęć najbliższego szpitala z oddziałem psychiatrycznym, nawet bez skierowania.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty