Niechęć do ludzi i zazdrość podczas spotkań a zaburzenie psychiczne

Czy mam jakieś zaburzenia psychiczne i jakie?bardzo nie lubię towarzystwa ludzi,gdy idę na spacer po lesie i spotykam kogoś wpadam w złość i szał,wszędzie widzę zagrożenie dla mojej intymności i samotności.Ponieważ jestem chorobliwie zazdrosny nie mogę tez spotykać się z osobami,które są parą bo wytwarza się od razu jakaś zła aura a ja jestem w takim szoku,że nie potrafię się swobodnie zachowywać,zżera mnie zazdrość granicząca z chęcią zrobienia krzywdy.Próby większej socjalizacji nic nie dały.

Warto zastanowić się nad tym, co jest przyczyną takich zachowań i emocji, skąd bierze się lęk, brak poczucia bezpieczeństwa i tak silna potrzeba samotności? W odpowiedzi na te pytania oraz w pokonaniu lęku, radzeniu sobie ze złością i poprawie jakości kontaktów społecznych pomóc może praca z psychologiem lub z psychoterapeutą oraz udział w warsztatach samorozwoju.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Binder

Proszę umówić się na konsultację ze specjalistą, który ma uprawnienia w zakresie psychoterapii, gdyż opisu Pana objawów leczenie psychoterapeutyczne wydaje się koniecznością. Pierwszym krokiem musi być oczywiście rzetelna diagnoza. 12-tygodniowe programy psychoterapii dostępne są w ramach funduszu, potem niestety tylko prywatnie. Jest to oczywiście obciążenie finansowe, ale może przyniesć ulgę w cierpieniu Pana oraz Pana najbliższych. Nie warto męczyć się w samotności i obarczać poczuciem winy, gdyż pomoc jest dostępna. Warto znaleźć specjalistę, do którego będzie Pan miał zaufanie i jak najszybciej rozpocząć terapię.