Niedobór magnezu i brak pamięci po wypiciu alkoholu

Na imprezie pije tyle co reszta, mówią mi że wydaje sie im ze jestem trzeźwa a mimo wszystko mi urywa sie pamięć. JAKA JEST TEGO PRZYCZYNA I JAK MOGE TEMU ZAPOBIEC. Nie chodzi mi o rady typu "nie pij wgl" bo lubie czasem sobie 'poszaleć'. kiedyś pamiętałam wszystko, teraz nie pamiętam dialogów, najczęściej ważnych. (na pewno mam niedobór magnezu, powiedziano mi że to może na to wpłynąć). Proszę o odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Może to być związane ze słabszym metabolizmem alkoholu w Pani organizmie. Wiąże się to z mniejszą aktywnością enzymów odpowiadających z procesy przemiany alkoholu etylowego w wątrobie. Proszę pamiętać także, że kobiety fizjologicznie mają mniejszy poziom aktywności tych enzymów niż mężczyźni. Zapobiec można tylko poprzez mniejsze spożywanie alkoholu podczas zabawy. Pozdrawiam