Niedoczynność tarczycy, duszności i powiększenie węzła chłonnego

Witam, mam 29 lat i stwierdzona niedoczynnosc tarczycy. Aktualnie biorę euthyrox 50. Ostatnio często miewam duszności i towarzyszy temu lekki dyskomfort tarczycy plus ból i powiększenie węzła chłonnego na środku szyji, bliżej żuchwy. Nie ukrywam, ze zaczynam sie juz trochę tym denerwować. Na dodatek klika miesięcy temu wyjechalam z Polski do USA i nie mam ubezpieczenia wiec nie mogę pójść do lekarza. Proszę o pomoc, co powinnam zrobic. Z góry dziekuje.

Generalnie powinna być Pani pod opieką endokrynologa i mieć okresowe badania hormonów tarczycy. Trudno powiedzieć, czy podawane objawy są związane z tarczycą - jak mogłoby być przy zapaleniu gruczołu tarczowego (wirusowym lub bakteryjnym).
Najczęściej niedoczynność tarczycy ma tło autoimmunologiczne i opisywanych przez Panią objawów raczej nie daje ( tarczyca ulega zmniejszeniu). Być może dolegliwości związane są ze stanem zapalnym w obrębie szyi i uciskiem na tchawicę?
Trudno coś doradzić w sytuacji braku ubezpieczenia w USA. Może zna Pani tam jakiegoś lekarza z Polski, który zbadałby Panią po koleżeńsku?