Niedokładne wypróżnianie się

Czy normalne jest , że po jakimś czasie od wypróżnienia w odbytnicy pojawia się troszeczkę kału ( co powoduje dyskomfort) jednak jest za mało , żeby wywołać defekację. Cierpię na zjd ( ból w lewym dole biodrowym)i stosuję lactulozę.Mam również wydłużoną pętlę esicy.A może nie zwracać na to uwagi skoro wypróżnienia są obfite , ale płynne.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być konsekwencją ZJD. Jeśli objawy są bardzo dokuczliwe sugeruję konsultację ze specjalistą gastroenterologiem.