Niedokrwistość mikrocytarna

Dzień dobry! Do lekarza umówiona jestem za tydzień... a ciekawa jestem wyników moich badań. Zrobiłam je, gdyż od 2 tygodni dopada mnie starszna senność, wręcz nie do opanowania... aż momentami uczucie osłabienia... jestem alergikiem też... WBC-7.3; RBC-4.64; HGB-9.3; HCT-32; PT-310; PLT-410; MCV-69; MCH21; MCHC-30.3; RDW-16; MPV-7.5; PDW-13. Robiłam też badania tarczycy - w normie - i badania cukru - wynosi 92.
29 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Wyniki wskazują na niedokrwistość mikrocytarną. Najczęstszą jej przyczyna jest niedobór żelaza. Warto więc zrobić badania gospodarki żelazowej.

Nieco podwyższony jest poziom płytek krwi. Może być to nadpłytkowość wtórna do niedokrwistości, jednak trzeba obserwować tendencję. Niepokój powinien budzić sukcesywny wzrost ich liczby.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty