Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Twój wzrost jak i masa ciała znajdują się poniżej normy wieku w odniesieniu do siatek centylowych dla chłopców polskich. Wskaźnik BMI sugeruje niedowagę, wobec tego masa ciała jest zbyt mała w stosunku do wzrostu. Wskazane jest zwiększenie masy ciała o ok. 5-10 kg.

Niestety proces zwiększania jak i redukcji masy ciała są tylko częściowo zależne od nas. Trudno wskazać szybką i skuteczną metodę na przyrost masy ciała.
Proponuję w sposób naturalny zwiększyć apetyt poprzez regularną siłową aktywność fizyczną i spożywanie posiłków wysokobiałkowych i z dużą zawartością węglowodanów złożonych. W okresie rozwojowym należy szczególnie dbać też o odpowiednią zawartość witamin i mikroelementów. Nie zawsze efekty będą widoczne szybko, dlatego proszę nie dążyć usilnie do zwiększenia masy ciała.

Lekka niedowaga jest na ogół lepsza, niż nadwaga.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy