Niedrożność jelit i ciąża a jadłospis

Witam chciałam żeby lekarz mi dał jadłospis co mogę jeść, a czego nie. Jestem po wyrostku robaczkowym i po 2 operacji niedrożność jelit, a jestem w ciązy , a nie chce tego znowu przeżywać..

Ciąża powoduje ucisk na całą jamę brzuszną i dolegliwości związane z trawieniem, zaparcia, zgagę. W Pani szczególnej sytuacji jest to dodatkowe obciążenie. Na pewno musi Pani dbać o regularne picie wody niegazowanej, odpowiednią ilość błonnika w diecie, proszę nie dopuszczać do zaparć i wzdęć. Gdyby pojawiły się zaparcia, proszę powiedzieć o nich jak najszybciej ginekologowi i powiedzieć, jakie miała Pani dolegliwości i operacje przed ciążą.

Pozdrawiam
Joanna Arciszewska