Nienawiść do mężczyzn a chęć posiadania partnera

Mam 25 lat z jednej strony bardzo chciałabym mieć partnera, a z drugiej zaczynam myśleć o facetach same zle rzeczy i czuje wielką niechęć do płci przeciwnej. Byłam już w związku więc nie jestem nowicjuszka w tej materii. Co z tym fantem zrobić? Po prostu zaczynam czuć nienawiść do nich. Nie mam powodzenia. Jak wspomniałam byłam w związku z chłopakiem - kochałam go, był pierwszym mężczyzną, któremu się oddałam i chciałam z nim być juz do końca ale się nie udało i jestem sama i czasem to dobija.

Witam,

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii. Można leczyć się zarówno w formie indywidualnej jak i grupowej. W trakcie psychoterapii może Pani lepiej zrozumieć pochodzenie owej "niechęci" w stosunku do mężczyzn.
Na pewno warto zastanowić się nad tym jakie "komunikaty" słyszała Pani w domu, jakie były sygnały niewerbalne na temat: związków, bliskości, kobiecości, mężczyzn. Jakie miała Pani wzorce relacji damsko-męskiej w domu?

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

nie jestem w stanie tego stwierdzić z całą pewnością po tak małej ilości informacji, ale być może ma Pani negatywny obraz mężczyzn, który to utrudniać może wejście w związek z mężczyzną, który będzie dla Pani satysfakcjonujący. Jeśli tak rzeczywiście jest, to byłby to temat do przepracowania na psychoterapii, także zachęcam do odbycia przynajmniej kilku spotkań z psychologiem/psychoterapeutą, który mógłby bardziej konkretnie i rzetelnie ocenić Pani trudności i możliwość ich rozwiązania.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski