Niepokojące zachowania u niemowlaka

Witam, Mój syn ma 12 miesięcy, niepokoją mnie niektóre z jego zachowań. Czytałam trochę w internecie, nie chcę go oczywiście diagnozować na podstawie google, ale moja uwaga została zwrócona na autyzm, ponieważ jego zachowania są w grupie objawów autyzmu. Chciałabym zapytać czy jest to możliwe, żeby objawy autyzmu były widoczne tak wcześnie? I czy objawy faktycznie mogą wskazywać autyzm? Chodzi trzymając się za jedną rękę, ale nie stawia stopy w całości tylko chodzi na palcach. Nie reaguje na swoje imię, w większości nie reaguje na to, że ktoś do niego mówi, tak jakby był niesłyszący, a słuch ma dobry(tak wyszło w badaniach). Nie bawi się zabawkami, tylko wyciąga z pudełka i wkłada spowrotem, podobnie klocki wyciąga i wkłada do pudełka po jednym, początkowo wydawało mi się to zabawne, śmiałam się że sprząta po sobie, ale teraz już wydaj mi się to dziwne. Ma ulubione trzy klocki z którymi wszędzie chodzi, zawsze jeden z klocków musi mieć w ręce (żółta gwiazdka, czerwony sześcian z wyciętym półkolem i półkula) uderza tym klockiem o wszystko o meble, o podłogę, o ścianę, nawet o własne nogi jak nie ma nic pod ręką. Jeśli akurat nie ma klocka to uderza o wszystko otwartą dłonią. Często trzyma ręce w buzi, do tej pory winilam za to zęby, ale teraz mnie to niepokoi, ponieważ zęby ma, a ręce nadal trzyma w buzi, poza tym kędy bierze jakaś zabawkę do buzi to pociera nią o zęby tak jak o dziąsła,.kiedy te zęby wychodziły. Często się dziwnie spina, tak jakby napinał wszystkie mięśnie na nogach, rękach i karku, czasami przy tym krzyczy i mam wrażenie jakby się denerwował. Bawi się metkami ze wszystkiego, sznurkami od spodni. Bardzo się niepokoję, proszę o odpowiedź. Niestety nie mogę iść w chwili obecnej do lekarza, ze względu na panującą epidemie i fakt, że mieszkam za granicą.

nie można postawić żadnego rozpoznania na podstawie powyższego opisu, musiałaby Pani skonsultować dziecko ze swoim pediatrą, ew. on pokieruje dalej jeżeli uzna to za konieczność