Nieporozumienie i brak szacunku w rodzinie

Witam, mam problem związany z moją rodziną.Rodzina mojego taty łącznie z nim nie lubi rodziny mojej mamy. Są to obcy dla siebie ludzie. Zero spotkań. Mieszkam z rodzicami i babcią, która strasznie mi dokucza. Robi mi na złość w każdy możliwy sposób. Nie dokłada się do rachunków bo jej drugi syn narobił sobie długów.Nie szanuje mojego taty, czyli swojego syna, ani mojej mamy ani mnie, próbuje nas skłócić.Ja z tego wszystkiego mam ciągłe bóle głowy i odechciewa mi się wszystkiego co zrobić?

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii rodzinnej. Psycholog pomoże poradzić sobie z konfliktem lojalności, pomoże wzmocnić się, stawiać granice, brać odpowiedzialność za swoje działania i nie brać jej na siebie, gdy sprawa jest poza naszym wpływem itp. W takiej sytuacji zmiana w całym systemie rodzinnym jest konieczna dla uzyskania trwałej poprawy, a także wzrostu poczucia jakości życia i satysfakcji z niego.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza