Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieprawidłowość w budowie anatomicznej w 35. tygodniu ciąży

Dzień dobry! Swoje pytanie kieruję do ginekologa. Jestem obecnie w 35 tyg ciąży, badanie usg wykazało nieprawidłowość w budowie anatomicznej, a mianowicie kośc udowa jest krótsza, mniejsza niż wiek ciąży o 2,5 tyg. Pozostałe parametry są w normie, dodam jeszcze, że dotychczas wszystko było w porzadku. Badania prenatalne wykonywane w I i II trymestrze nie wskazywały na wady genetyczne. Za 2 tyg mam powtórne badanie usg, ale przyznaję, że nie daje mi to spokoju. Bardzo proszę o informacje zwrotną
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Należy czekać do ponownego badania USG. Obecnie jedyne co można zrobić to kontrola stanu dziecka i weryfikacja poprzedniego wyniku USG.

0

Widocznie taka jej/jego uroda. Duże znaczenie ma tutaj również genetyka tzn wzrost Pani i ojca dziecka. Skrócenie kości na tym etapie ciąży w wartościach w jakich Pani podaje często się zdarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy