Nieprawidłowość w budowie anatomicznej w 35. tygodniu ciąży

Dzień dobry! Swoje pytanie kieruję do ginekologa. Jestem obecnie w 35 tyg ciąży, badanie usg wykazało nieprawidłowość w budowie anatomicznej, a mianowicie kośc udowa jest krótsza, mniejsza niż wiek ciąży o 2,5 tyg. Pozostałe parametry są w normie, dodam jeszcze, że dotychczas wszystko było w porzadku. Badania prenatalne wykonywane w I i II trymestrze nie wskazywały na wady genetyczne. Za 2 tyg mam powtórne badanie usg, ale przyznaję, że nie daje mi to spokoju. Bardzo proszę o informacje zwrotną

Aleksander Ropielewski

Należy czekać do ponownego badania USG. Obecnie jedyne co można zrobić to kontrola stanu dziecka i weryfikacja poprzedniego wyniku USG.

Widocznie taka jej/jego uroda. Duże znaczenie ma tutaj również genetyka tzn wzrost Pani i ojca dziecka. Skrócenie kości na tym etapie ciąży w wartościach w jakich Pani podaje często się zdarza.