Nieśmiałość, wrażliwość i płaczliwość u 22-latki

Jestem coraz słabsza psychicznie. Bardzo przeżywam porażki, płaczę, ciężko mi oddychać i myślę, że nie dam rady poprawić tego, co zrobiłam źle.. Przed innymi udaję, że wszystko jest w porządku.. Nie chcę po prostu smucić rodziców. Nie mogę jeść, źle sypiam, często się budzę. Jestem z natury nieśmiała, często wybucham płaczem, a w nocy albo kiedy nikt nie widzi płaczę w poduszkę.. Zawsze byłam słabsza i nieodporna na stres. Jestem nieśmiała i wrażliwa. Nie wiem już co mam robić... Mam 22 lata

Witam, z Pani notatki wynika, że coś Pani złego zrobiła, ale nie opisała Pani tego co to jest. Poczucie winy, jeżeli stale je używamy i ciągle "rozkminiamy" powoduje że coraz bardziej źle się czujemy. Proponuję, skupić uwagę na czymś innym, być może na zainteresowaniach np. pisanie, czytanie, sport, robótki ręczne, gotowanie. Chodzi o to, aby Pani skupiła się na czymś innym z dużym zaangażowaniem i emocjami. Proszę sobie wybaczyć to coś, co Pani zrobiła. Prawdopodobnie nie jest to specjalnie coś istotnego, aby stale na tym skupiać uwagę. Dobrze jest zająć się czymś innym. Raczej pospacerować przed spaniem (teraz jest lato, ciepło), wypić ciepłą uspokajającą herbatę i zacząć myśleć pozytywnie o sobie i innych, stale podnosić samoocenę, wieczorami przypominając sobie co dobrego zrobiłam w ciągu dnia sobie i innym, być wdzięczną za swój młody wiek, wrażliwość, delikatność.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl