Jak walczyć ze swoją nieśmiałością?

Jestem 18-letnią dziewczyną. Od dziecka byłam nieśmiała z czasem tylko się to pogorszyło. Zaczelam bardziej zwracać uwagę na to w jaki sposób mówię, na to czy robię przerwy w rozmowie. Nie raz miałam tak , że czulam ze pokonalam, ten dziwny strach minął i było wszystko w porządku a na następny dzień znowu było to samo i znowu kontrolowałam siebie. Dodatkowo boję się oceniania przez kogoś chociaż wiem, że i tak nic by się nie stało gdyby ktoś mnie źle ocenił. Byłam u psychiatry i psychologa, zakończyłam juz te sesje. Chciałabym poradzić sobie sama. Proszę o jakieś rady. Nie oczekuję, że ktoś zrobi to za mnie bo wiem, że muszę się przełamać. Chcę żeby ktos mnie nakierowal może mam zly sposób myślenia.

Dzień dobry!

Czy podjęła się Pani psychoterapii? Polega ona właśnie na pogłębionym zrozumieniu przyczyn i mechanizmów różnych zachowań oraz nakierowywaniu na możliwe zmiany, korekcie sposobu myślenia itp.

Pozdrawiam!