Nieudane próby odchudzania u 34-latki

witam!Mam 34 lat i waze 87 kg przy wzroscie 163cm.probowalam wszystkiego zeby schudnac ,fitnessu,biegania diet i nic nie pomaga .Bylam u lekarza zeby sie dowiedziec dla czego nie moge schudnac,lekarz znalazl malego torbiela na tarczycy ,lecz nic z tym nie robia bo jest zbyt maly.prosze o pomoc o wskazowki jaka dieta byla by dla mnie dobra zebym nie musiala sie katowac glodowkami.dziekuje

Mgr Agnieszka WiĹniewska-WarneĹska

Witam serdecznie,..
Zapraszam do gabinetu na indywidualną konsultację z analizą składu ciała,
by można dopasować indywidualnie do Pani dietę. Proszę pamiętać, że nie ma jednej diety wspólnej dla każdego, dlatego szczegółowa konsultacja dużo pomoże w Pani przypadku. A wiemy doskonale, że im więcej prób odchudzania tym bardziej organizm zmęczony i zniechęcony brakiem rezultatu. Myślę, że nie ma sensu, gdy napiszę o systematyczności posiłków, owocach, warzywach, rybach itp.. w diecie.. ponieważ takie rzeczy na pewno Pani wie.

Witam,
zaburzenia pracy tarczycy mogą mieć istotny wpływ na szybkość przemian metabolicznych. Ponieważ pozostaje Pani do kontrolą lekarza kwestii tej nie będę analizować. Niezależnie od tego powinna Pani pamiętać, że głodówki to niefizjologiczne działanie prowadzące do obniżenia tempa przemiany materii co utrudnia proces odchudzania. To co wydaje się zasadne w Pani przypadku to stosowanie racjonalnej diety około 1600 kcal w połączeniu z regularną aktywności fizyczną przynajmniej 3-4 razy w tygodniu po godzinie. Jadłospis powinien zawierać wszystkie składniki odżywcze. Warto również uzbroić się w cierpliwość oczekując efektów. Organizm potrzebuje czasu by tempo przemian metabolicznych wzrosło.
Pozdrawiam
Marzena Rojek