Próby odchudzania u 56-latki chorej na cukrzycę

Mam cukrzycę od ośmiu lat drugiego stopnia ważę 139 kg.Próbowałam wiele razy się odchudzać ale po jakimś czasie waga wraca .Mam 56 lat.stosowałam dietę Dukana a następnie 1000 kcal. Ale wiadomo mi, że dieta Dukana jest niezdrowa dla organizmu.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

aby skutecznie zrzucić wagę potrzebna jest trwała zmiana nawyków żywieniowych. Dieta 1000 kcal nie jest odpowiednia dla Pani, dieta dukana również. Proszę skontaktować się z dietetykiem który pomoże Pani ułożyć właściwe zywienie na długi okres czasu.

Pozdrawiam serdecznie

Samodzielnie podejmowane próby odchudzania niestety przeważnie nie są skuteczne, a mogą negatywnie odbić się na zdrowiu. Jedyną racjonalną i bezpieczną metodą, która przynosi oczekiwane i trwałe rezultaty jest stopniowa zmiana nawyków żywieniowych. Żadna z popularnych "diet cud" nie może stanowić modelu żywienia na przyszłość, ponieważ nie poddaje się indywidualnym modyfikacjom w zależności od płci, wieku, wymiarów i składu ciała, stanu zdrowia, trybu życia itp. cech opisujących konkretną osobę, a także nie gwarantuje prawidłowego bilansu składników odżywczych. Zapewniam, że i w Pani przypadku redukcja masy ciała jest możliwa, ale wymaga indywidualnego podejścia. Zachęcam do zasięgnięcia porady u dietetyka.

Pozdrawiam i zapraszam!

Dzień dobry!

Odradzam stosowania diet typu Dukan. Jest to dieta niefizjologiczna, która może wpłynąć na pogorszenie pracy m.in. wątroby i nerek (ze względu na dużą zawartość białka i ograniczenie węglowodanów). Stosowanie tej diety najczęściej powoduje początkowy spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost po niedługim czasie.
Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce //diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska