Nieuzasadnione stany lękowe, nerwowość, zmiany nastroju i brak apetytu u samotnika

Od około 3 miesięcy pogarsza się moje samopoczucie przez niuzasadnione stany lękowe (są do dziś), robiłem się nerwowy i czułem że czasem agresywny, mimo że nigdy taki nie byłem. teraz stany nerwowe osłabły ale doszły zmiany nastroju z zwykłego do stanu załamania i płaczu. Mam wrażenie że nie rozpoznaje samego siebie. Czasem nie mam ochoty jeść mimo że jestem głodny (schudłem). Wyczynowo uprawiam sport, jestem samotnikiem i mam jedynego przyjaciela z którym mogę porozmawiać o moich problemach.

Podobne trudności mogą świadczyć o przezywanym kryzysie (pytanie czy łączy to Pan z jakimiś wydarzeniami w życiu? Trudnymi doświadczeniami? Zmianami?), zaburzeniach osobowości lub chorobie (np depresji). Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry lub psychologa. Diagnoza pozwoli na obranie kierunku leczenia i poradzenie sobie z zaburzeniami.

Witam serdecznie ;-)

Dziś odpowiadając na (podobne) pytania doradzam udanie się do psychoterapeuty na rozpoznanie problemu ;-) - w tym przypadku zaproponuję to samo. Myślę, że już po pierwszej konsultacji powinien poczuć Pan pewną ulgę. Jeśli zdiagnozowana zostanie nerwica - wtedy dobrze by było udać się do psychiatry (ale to zaleci już sam terapeuta).

Pozdrawiam serdecznie i życzę powrotu do zdrowia
http://psychopedagog.eu