Obniżenie nastroju, niska samoocena, strachliwość i brak motywacji u 23-latka

Witam:) mam problem otoz... od dlugiego czasu mam zly nastroj. Nic mnie nie cieszy widze w sobie wlasciwie same wady a sa to cechy ktore chcialbym miec... nic mi nie wychodzi moje mysli od rana do wieczora skoncentrowane sa na tym jakim niedorajda jestem i czy w ogole dam rade to przezwyciezyc. Mam slaby apetyt jestem co raz bardziej zamkniety w sobie, w pracy jestem malo efektywny. Malo kto mnie szanuje nalezycie ustepuje przed wszystkim jestem strachliwy i bez motywacji. o co chodzi i co robic

Witam,
proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty lub psychologa. Opisane przez pana symptomy mogą świadczyć np. o depresji, jednak konieczna jest dokładna diagnoza.
Pozdrawiam.