Nieżyt żołądkowo-jelitowy u dziecka a odpowiednia dieta

Bardzo proszę o podanie diety dla 3,5 letniego dziecka z rozpoznanym nieżytem żołądkowo-jelitowym. Maria

Zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit jest chorobą zakaźną przenoszoną drogą kropelkową.
Przyczyn choroby może być wiele od wirusów, bakterii czy pasożytów po podrażnienia lekami czy pokarmami ( nieświeże, konserwowane). Bardzo istotne jest ustalenie przyczyny zakażenia i dopiero skomponowania diety. Teraz jest b.ważne, aby dziecko jadło lekkostrawne posiłki ( zupki kremy, warzywa z mięsem rozdrobnione-miksowane, napoje najbardziej naturalne - woda, rumianek itp) i najlepiej udać się do dietetyka, który przygotuje spersonalizowana dietę. Polecam zainteresować się olejem z rokitnika doskonały na odbudowę śluzówki żołądka.