Niska ocena i uczucie odrzucenia

Czuje się mało wartościowa , głupia i niepotrzebna .Powinnam coś z tym zrobić czy to się zmieni z biegiem czasu ? Mam 18-lat do palu lat mam ten problem dokładnie od czwartej klasy podstawowej przez dwa lata czułam się dobrze ale lek przed odrzuceniem i wieczny stres mnie wykańcza .Gdy koleżanka opowiada mi jak dobrze się bawiła na imprezie .Zazdroszczę jej kontaktów z ludźmi.

Witam,
warto jednak coś z tym robić niż tylko czekać na upływ czasu, bo może on działać na korzyść lub odwrotnie, trudno to przewidzieć. Ja zachęcałabym do szukania zrozumienia, wyjaśnienia i pomocy. Warto pracować nad swoim poczuciem wartości, to bardzo istotne!!! Można szukać w ośrodkach pomocy właściwych do Pani miejsca zamieszkania. W razie dodatkowych pytań proszę o bezpośredni kontakt na swisniewska72@gmail.com, może będę mogła pomóc. Pozdrawiam.

Praca z psychologiem nad poczuciem własnej wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, akceptacji powinna ułatwić relacje społeczne i odnajdowanie się w kontaktach z rówieśnikami, a tym samym zwiększyć satysfakcję z nich i ułatwić funkcjonowanie. Zachęcam do podjęcia terapii.