Uczucie bólu po odrzuceniu przez mężczyznę

Witam, chciałam się dowiedzieć dlaczego ciągle trzyma się mnie to uczucie bólu po odrzuceniu przez mężczyznę? Po 3 latach powinno już to zejść a mnie nadal boli mimo woli. Dlaczego? Czy ja jestem borderline? Tylko praca mi pomaga i nie rozpamiętuję a jak jestem w domu to boli mnie to, że jestem w tym czasie sama a on spędza czas z inną, całuje ją, przytula i kocha się z nią zamiast ze mną. Wychodzi z nią a ja jej zazdroszczę. Nikt nie chce ze mną rozmawiać. Zostawili mnie samą w dołku.

Witam
Przede wszystkim to Pani musi chcieć sobie pomóc i zacząć żyć własnym życiem. Zadbać o swoje relacje z innymi, o własny rozwój - nie tylko zawodowy, rozwijać własne pasje.
Być może będzie Pani trudno samej poradzić sobie z dokonaniem tych zmian, może więc Pani skorzystać z pomocy psychologa,
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam Panią,
Na początek proponowałabym nie nazywać się "borderline" - ani innymi określeniami. Do prowadzenia tego typu diagnoz uprawnieni na szczęście są wyłącznie lekarze psychiatrzy :).
Już Pani wie co pomaga Pani w wyjściu ze straty - praca. Jednak to nie daje Pani satysfakcji .Utrata relacji jest podobna do straty bliskiej osoby - nie ma standardu ile ma trwać - każdy z nas ma swój indywidualny potrzebny mu czas. Inną kwestią jest spotykanie swojego byłego partnera na pewno nie ułatwia Pani powrotu do równowagi ale czasem tak po prostu jest. Zachęcam Panią do zastanowienia się nad decyzją o psychoterapii. Zwykle kilka spotkań daje możliwość rozpoznania i zmiany niekorzystnych dla nas schematów myślenia.Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska - Paprocka

Proszę Pani,
Rozstanie czy "porzucenie przez osobę bliską" zwykle są niełatwymi sytuacjami. Ile czasu musie minąć by złagodzić :ból" ? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. I z pewnością uczucie "bólu" nie jest w takich wypadkach niczym nienormalnym.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Z jakiegoś powodu "utkwiła" Pani w przeszłości. Życie poszło dalej, a Pani ma trudność z poradzeniem sobie z odrzuceniem, przepracowaniem go i skierowaniem się ku przyszłości. Zamiast tego rozpamiętuje Pani, co obniża Pani samopoczucie, samoocenę, a także motywację do działania i wchodzenia w relacje, pewnie też nastawia wrogo do świata, mężczyzn, być może powoduje "zgorzknienie", które z kolei sprawia, że przyjaciele i bliscy, maja trudność by to wytrzymać. Może warto skorzystać z pomocy psychologa? Popracować nad sobą, zmianą i ta przedłużająca się "żałoba po stracie", po to, by na nowo czerpać z życia satysfakcję?