Zainteresowanie kobietami a odpowiednie działania

Jestem mamą 27-letniej córki, kóra do tej pory nie stwarzała żadnych problemów. Dobrze się uczyła .Była w związku z chłopakiem 7-lat. Zawsze ją interesowali chłopcy, do czasu gdy na jej drodze pojawiła się dziewczyna. W niej znalazła przyjaciółkę. Czuła się samotna (chłopak ciągle pracował)i nie miał czasu dla niej.Koleżanka miała i rozumiała .Od niedawna jest z nią w związku. Czuje się szczęśliwa i zrozumiana. Ja uważam że nią manipulowała. Szukam pomocy aby się obudziła żeby nie było zapóźno.

Dzień dobry!

Każdy człowiek na różnych etapach życia ma różne potrzeby. Być może na chwilę obecną właśnie w tej relacji córka odnajduje to, czego potrzebuje.
Być może w przyszłości uzna się za osobę homoseksualną lub biseksualną - być może za heteroseksualną.
Wpływ rodziców na dorosłą osobę jest ograniczony. Warto skoncentrować się na wspieraniu i dyskretnym doradzaniu z wyczuciem. Ocenianie, co jest błędem, a co nie warto zostawić córce - odkrycie tego na własną rękę przyniesie jej o wiele więcej korzyści. Oczywiście, warto jednak dbać o jak najlepsze wspólne relacje i atmosferę wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa, gdzie miałaby Pani okazję powiedzieć, jeśli coś Panią martwi, niepokoi, smuci w życiowych wyborach córki.

Pozdrawiam!

Zachęcam do konsultacji z psychologiem. Pomoże Pani zrozumieć córkę, zbliżyć się do niej pomimo różnic poglądów i zaakceptować niezależnie od życiowych decyzji. Podobne zachowanie może być zarówno wynikiem manipulacji jak i ujawnionej orientacji biseksualnej. Jeśli miałaby nastąpić w córce zmiana, to musi ona sama być do niej zmotywowana. Wszelkie naciski z Pani strony mogą być odebrane jako brak akceptacji, odrzucenie i brak porozumienia.