Niski poziom testosteronu i problemy z libido

Mam bardzo niski poziom testosteronu 2.81 mam 47 lat i sporadycznie problemy z libido. Jestem pod opieką lekarza, który zapisał mi tabletki wspomagające potencję. Mam pytanie czy nie powinienem uzupełniać również poziomu testosteronu. Słyszałem opinie że jego brak skraca długość życia. Na razie nie odczuwam innych skutków ubocznych w postaci apatii, osłabienia sprawności fizycznej itp.Czy prosić lekarza o zapisanie testosteronu i w jakiej postaci jego działanie jest najkorzystniejsze i najtańsze

Witam !

Ponieważ jest już pan pod opieką specjalisty, to proszę poprosić go czy nie byłoby wskazane uzupełnienie kuracją testosteronową , ale to lekarz prowadzący powinien z panem to uzgodnić i ustalić czy jest to potrzebne. Są różne formy podawania testosteronu od tabletek po wstrzyknięcia, jednak zawsze to lekarz zleca i formę podawania i dawkę i czy w ogóle jest ten lek potrzebny. Pozdrawiam