Nudności i osłabienie a konieczność odstawienia leków

Od dwóch dni przyjmuję Lafactin 37,5 mg - mniej więcej po 7 godzinach od przyjęcia pierwszej dawki leku poczułem nasilające się nudności i nagłe obniżenie nastroju. Podobnie stało się też drugiego dnia, z tym że nudności i obniżenie nastroju były znacznie mocniejsze, miałem też wrażenie, że stracę przytomność. Te objawy ustąpiły po kilkunastu minutach, ale drugiego dnia, kilka godzin później poczułem się tak samo i wziąłem Afobam, który jednak nie bardzo pomógł. Mam mocno powiększone źrenice, trudności z zasypianiem, pocę się i czuję sztywność mięśni. Czy powinienem odstawić leki?

Objawy opisane przez Pana bardzo często występują na początku leczenia wenlafaksyną (lafactin). Odstawienie go po 2 dniach byłoby zbyt szybkie, gdyż po ok 5-7 dniach objawy uboczne powinny się zmniejszyć, po 1,5-2 tyg następuje początek efektu terapeutycznego.
Tolerancję poprawia też przyjęcie leku po posiłku (nie na czczo).