Nudności występujące w miejscach zatłoczonych i głośnych

W sytuacjach stresujących, ekscytujących, w miejscach głośnych i zatłoczonych, ale czasem tez bez powodu dokuczają mi nudności. Ale nigdy nie zwymiotowałam, to bardziej taka blokada przełyku, czuje ucisk, przeszkadzają mi nawet włosy opadające na szyję. Robiłam już różne podstawowe badania, nic nie wykazało przyczyny. Do jakiego lekarza powinnam się udać? Do neurologa, czy od razu do psychologa/psychiatry ?

Witam, doradzam zgłoszenie się do lekarza psychiatry, zapewne przyczyna tego stanu wiąże się z emocjami, lekarz psychiatra skieruje Panią ewentualnie do psychologa. Do lekarza psychiatry nie potrzebuje Pani skierowania. Pozdrawiam serdecznie