O czym mogą świadczyć obsesyjne myśli?

Mam 18 lat, od pewnego czasu zaczęłam zauważać w sobie zachowania odbiegające od „normalnych”. Zacznę od obsesyjnych myśli które często mnie nachodzą. Idąc przez most wyobrazam sobie, że z niego skacze, kiedy trzymam nóż mam ochotę się nim skaleczyć... Wiem, że nigdy nie zrobiłabym żadnej z tych rzeczy ale mimo to, boje się ich, idąc przez wcześniej wspomniany most przesuwam się na drugą stronę żeby nie skoczyć. Szybko się denerwuje, zgrzytam zębami, tłumie krzyk, mam ochotę uderzyć coś albo kogoś żeby wyładować emocje. Podczas kłótni, a nawet drobnych wymian zdań same napływają mi łzy do oczu, nawet jeżeli nikt mnie nie obraził, ani nie czuje się smutna, płacze mimowolnie w wielu sytuacjach. Nigdy nie miałam chłopaka ale nie wierze, że spotkam kiedyś kogoś kto będzie mi wierny i będzie mnie szczerze kochał, mam wrażenie że to kwestia czasu kiedy mnie zostawi lub zdradzi. Boje się dorosłości, zakładania rodziny bo nie istnieje dla mnie „na zawsze”, z góry zakładam, że się rozwiodę, że zostanę sama. Może za bardzo wypływam myślami mając zaledwie 18 lat, ale boje się że przez to nie będę szczęśliwa. Taki zachowań, niepokojących myśli jest cała masa i im dłużej zastanawiam się nad tym co siedzi w mojej głowie, tym bardziej mam wrażenie, że zaczynam wariować.

Witam,
zachęcam do podjęcia psychoterapii poznawczo - behawioralnej jako formę pomocy, ze specjalistą będzie łatwiej poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za obszerną relację, dotyczącą niepokojących Panią myśli, które widziałabym jako wskazanie do osobistej konsultacji specjalistycznej, w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu bez skierowania albo prywatnie) celem diagnostyki symptomatycznej oraz
kompleksowego leczenia, m. in. psychoterapeutycznego.

Proszę nie czekać i sięgnąć po profesjonalną pomoc.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Dzień dobry
opisała Pani sytuacje, które powodują dyskomfort w codziennym życiu i którym towarzyszy zapewne dużo lęku i niepokoju. Może być wiele źródeł takiego symptomu i tu trudno jest jednoznacznie określić przyczynę. Warto zgłosić się na konsultację psychologiczną, podczas której psycholog razem z Panią przyjrzy się bardziej szczegółowo temu, co się dzieje i wskaże możliwe sposoby poradzenia sobie- być może pracy psychoterapeutycznej.

Wszystkiego dobrego,
Karolina Jankowska
www.kj-psycholog.pl