O czym świadczą tego typu objawy?
Witam, jestem 23 letnim mężczyzną, od półtora miesiąca borykam się z dziwnymi objawami, mianowicie nieustannie 24 na dobę od półtora miesiąca czuję się jakby odrealniony, mam takie choćby zawroty głowy ale nie do końca jest to uczucie wirowania lecz bardziej dziwnego postrzegania rzeczywistości, wszystko jakby mi się snilo, czasem te objawy są łagodniejsze a czasem mocniejsze, czasem też do tego dochodzi mrowienie rąk i ucisk na szyi i jakby w mózgu, takie uczucie łaskotania. Zaczęło się to w zasadzie nagle, siedziałem po obiedzie przy stole i nagle zaczęło mi się kręcić w głowie, i zaczął boleć zoładek, trochę się zestresowalem wiec i serce zaczęło bić szybciej no i ogólnie zacząłem mieć wrażenie jakby mdlenia, wzięło mnie pogotowie ale w szpitalu zrobili badania i nic nie wyszło, od tamtego momentu chodze od lekarza do lekarza, byłem u neurologa i kardiologa, serce w porządku, neurolog dał skierowanie na rezonans głowy no ale póki co terminy są dość odlegle, badania krwi w porządku, testy na borelioze też robiłem i wszystko w porządku. Dodam że ciągle czuje sie zmęczony, nie mam na nic siły, najlepiej cały dzień bym spał, mimo że mam problemy ze spaniem bo bardzo długo zasypiam i zwykle się budzę po godzinie albo dwóch. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny, co mogę dalej robić w tej sytuacji?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Witam Pana,
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana
schorzeń somatycznych to raczej są to zaburzenia nerwicowe,
i to one powodują dolegliwości, które Pan opisuje.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych,
również takich jak zawroty głowy, poczucie ucisku w gardle,
bezsenność, uczucie duszności, poczucie osłabienia, zmęczenia,
poczucie zbliżającego się omdlenia, które w rzeczywistości
bardzo rzadko się zdarza i wiele innych, które jeszcze bardziej
potęgują lęk.
Derealizacja i depersonalizacja i to zaburzenia dysocjacyjne,
które wyzwalają się w okresach bardzo dużego stresu
niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń
i / lub pod wpływem silnych lęków.
Umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia, powoduje
odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Żeby Panu pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami derealizacji oraz jej konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/