O czym świadczą węzły chłonne środpiersia i wnęk płucnych prawidłowe?

Witam. Moja mam ( 58 l) nigdy nie paliła papierosów miała robione TK z kontrastem płuc wynik: Olbrzymi pęcherz rozdmowy (135x77 mm)Obszar rozedmowy śródzrazikowej o wym.poprz.58x44mm) Niewielkie zagęszczenie nieddomowe z ucisku poniżej pęcherza rozd. Po za tym bez zmian. Płuco lewe bez zmian. Obraz śródmiązszu prawidłowy. Drzewo oskrzelowe prawidłowo drożne.Węzły chlonne środpiersia i wnęk płucnych prawidłowe. Niestwierdza się płynu w jam.płuc. Czuje się dobrze bez kaszlu itp.Proszę o szybką odp

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Nie tylko palenie papierosów ale np. także praca w pyle, środkach chemicznych Itp może powodować takie zmiany