O czym świadczą wyniki przy silnej anemii?

Witam. Niedawno stwierdzono u mnie silną anemię(5,9 HGB). 19.10.2017 w szpitalu przetoczono mi 600ml krwi i 1000ml Monoveru. Przyczyny anemii nie wykryto. Po wypuszczeniu ze szpitala miałam zalecone zażywanie raz dziennie wieczorem SORBIFER DURULES i zgłoszenie się do ginekologa, ponieważ stwierdzono, że anemia była skutkiem zbyt obfitej miesiączki. U danego lekarza, po badaniu zwykłym i usg ginekologicznym( dodam, że badanie było przeprowadzone przez odbyt, z racji tego, że jeszcze nie współżyłam), nie stwierdzono żadnych zmian, które mogłyby się przyczyniać do nadmiernego krwawienia. Dostałam skierowanie na badanie d-dimerów i układu krzepnięcia. Oto wyniki: D-dimery (ICD-9: G49) D-dimer 672 ng/mlFEU 0 500 H Układ krzepnięcia (ICD-9: G11,G21) PT 11,66 sek 10,4 13 ~ Wskaźnik protrombinowy 99 % 80 120 ~ INR 1,00 0,85 1.15 ~ Badanie wykonano metodą koagulometryczną. APTT 30,33 sek 25,9 36.6 ~ Mam w związku z tym pytanie, o czym świadczą podane wyniki? Z racji tego, że proponowano mi zastosowanie hormonów na zmniejszenie krwawienia, czy w tej sytuacji można byłoby zastosować jakieś inne metody na uśmierzenie bólu( zwykłe leki nie pomagają typu Nospa, Ibuprofen lub Pyralgina) i zmniejszenie krwawienia? Gdzie ewentualnie jeszcze można byłoby szukać przyczyn powstawania anemii( z tym problemem borykam się już kilkanaście lat, po poprawie, znów za jakiś czas hemoglobina spada), ponieważ w przewodzie pokarmowym nie wykryto krwawienia, hormony tarczycy i próby wątrobowe też są w normie, usg jamy brzusznej też nic nie wykazało odnośnie innych narządów?

Konieczna dalsza diagnostyka najlepiej w warunkach Poradni Hematologicznej. Jakie badania wykonać trudno powiedzieć bo nie znam pani historii. Jeśli nie ustalono jeszcze przyczyny anemii to może konieczne będzie badanie szpiku kostnego.