O czym świadczy drugie przeprowadzenie badań mammograficznych?

Witam. Małżonka dostała telefon z prośbą o ponowne stawienie się, celem przeprowadzenia badań mammograficznych. Czy ponowienie badań, jest przesłanką czegos, czego można sie obawiać? Czy takie sytuacje często mają miejsce?

Witam. Ponowne wezwanie na badanie najpewniej wynika z konieczności pogłębienia diagnostyki wykrytych w sutku zmian, być może konieczne jest przeprowadzenie badania w innej projekcji. Małżonka bezwzględnie powinna zgłosić się na tego rodzaju badania.

Zwykle jeśli pacjentka jest proszona o zgłoszenie się do palcówki w celu ponownego wykonania badania mammograficznego, to jest to związane z mało diagnostycznym obrazem mammograficznym, lub radiolog zlecił dodatkowe projekcje badania.
Natomiast nawet jeśli badania wykryłoby niepokojąca zmianę to wówczas lekarz prowadzący zleca biopsję cienkoigłową zobrazowanej zmiany wraz z badaniem histopatologicznym, aby określić charakter zmiany.

Jeśli Państwo macie jakieś wątpliwości bądź pytania to sugerowałbym skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym lub placówką, która wzywa małżonkę na ponowne badanie mammograficzne w celu konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie.