O czym świadczy drugie przeprowadzenie badań mammograficznych?
Witam. Małżonka dostała telefon z prośbą o ponowne stawienie się, celem przeprowadzenia badań mammograficznych. Czy ponowienie badań, jest przesłanką czegos, czego można sie obawiać? Czy takie sytuacje często mają miejsce?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam. Ponowne wezwanie na badanie najpewniej wynika z konieczności pogłębienia diagnostyki wykrytych w sutku zmian, być może konieczne jest przeprowadzenie badania w innej projekcji. Małżonka bezwzględnie powinna zgłosić się na tego rodzaju badania.
Zwykle jeśli pacjentka jest proszona o zgłoszenie się do palcówki w celu ponownego wykonania badania mammograficznego, to jest to związane z mało diagnostycznym obrazem mammograficznym, lub radiolog zlecił dodatkowe projekcje badania.
Natomiast nawet jeśli badania wykryłoby niepokojąca zmianę to wówczas lekarz prowadzący zleca biopsję cienkoigłową zobrazowanej zmiany wraz z badaniem histopatologicznym, aby określić charakter zmiany.
Jeśli Państwo macie jakieś wątpliwości bądź pytania to sugerowałbym skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym lub placówką, która wzywa małżonkę na ponowne badanie mammograficzne w celu konsultacji.
Pozdrawiam serdecznie.