O czym świadczy lęk po urazie czaszkowo-mózgowy?

Jestem po urazie czaszkowo mózgowym i po pół roku od urazu dostałem padaczki. Był to dla mnie ogromy szok i przez następne tygodnie stres i myśl o padaczce zrujnowało mi życie . Lęk przed atakiem nie odstępował mnie na krok. Biore systematycznie leki na padaczke i leki troche zmalały. Po jakims czasie pojawiły sie u mnie natrętne myśli wobec bliskich które znowu sprawiły że ciągle czuje lęk, kiedy one trochę zmalały pojawiło sie uczucie odrealnienia które teraz potęguje lęk. Czy to jest?

Jestem neurologopedą, myślę,że pytanie powinno być skierowane do lekarza neurologa oraz do psychologa. Ci specjaliści na pewno będą potrafili rozwiać Pana wątpliwości.

Dzień dobry. Różne stresujące wydarzenia życiowe, również te związane z urazami medycznymi, powodują wzrost poziomu lęku. Zwykle wszystko wraca do normy, ale czasem wymaga wsparcia specjalisty. Proszę umówić się na konsultację z psychologiem celem diagnostyki i podjęcia ewentualnych oddziaływań terapeutycznych. Pozdrawiam.