O czym świadczy silny ból brzucha w okolicy trzustki po zjedzeniu posiłku?

Błagam o pomoc! Witam, piszę tu, na blogu ponieważ mam nadzieję na rozwiązanie problemu. Mój Ojciec będzie za niedługo miał 40 lat, od około 8 lat po zjedzeniu czegokolwiek odczuwa On silny ból brzucha w okolicy trzustki. Od tych ośmiu lat spożywa tylko bułki z masłem oraz gotowane ziemniaki które popija wodą lub czarną herbatą. Mój ojciec miewa epizody kiedy może zjeść kawałek mięsa z kurczaka lub chudej ryby. Na badaniach z krwi wychodzi mu że ma lekkie zapalenie trzustki, a wykonywane około rok temu USG jamy brzusznej nie wykazało nic. Ogólnie lekarze patrząc na wyniki mojego Taty nie widzą żadnego problemu i nie starają się mu pomóc. Badania z krwi nie wykazały raka trzustki. Dodam że ojciec ma sztuczną zastawkę serca oraz wycięty woreczek żółciowy, w związku z czym przyjmuje on liczne leki. Od lat ma problemy ze snem oraz od lat występują u niego szybkie bicia serca po spożyciu posiłku. Moj ojciec ma wucięty pęcherzyk żółciowy i zespól Gilberta. Tato jest już zrezygnowany i nie chce iść się badać, ponieważ i tak wszystkie wyniki ma prawidłowe. Naprawdę liczę na jakąkolwiek pomoc, bo martwię się o mojego Ojca. Proszę o pomoc.

Dzień dobry bardzo mi przykro z powodu problemów zdrowotnych, z którymi boryka się Pani tato i Pani bezsilności w opisanej sytuacji braku pomocy ze strony lekarza prowadzącego. Jako specjalista ds promocji zdrowia i dietoprofilaktyki polecam Pani rozważenie indywidualnej konsultacji dietetycznej, na której wnikliwie przeanalizujemy wspólnie zarówno wyniki badania jak i dokładnie dietę Pani taty. W podanych problemach zdrowotnych, tj.zapalenie trzustki, raka trzustki, a także uwzględniając sztuczną zastawkę serca, wycięty woreczek żółciowy, szybkie bicia serca po spożyciu posiłku, zespół Gilberta niezbędna jest pomoc dietetyczna. Nie wystarczy brać zalecone przez lekarza leki. Koniecznie potrzebują Państwo wdrożyć prawidłowe odżywianie w chorobie nowotworowej oraz w innych jednostkach chorobowych i być pod opieką nie tylko lekarza ale także doświadczonego dietetyka. Pomimo najlepszych chęci nie mogę pomóc tu na portalu bo jest to zbyt poważny problem, który wymaga szczegółowej analizy. Jestem wykwalifikowanym dietetykiem z długoletnim doświadczeniem, chętnie podejmę się pomocy Państwu mam bowiem w tych problemach zdrowotnych bardzo dobre efekty. Lekarz jeżeli nie jest specjalistą ds żywienia niestety nie ma możliwości Państwu pomocy w ustaleniu diety. Gabinet Dietoterapii mieści się we Wrocławiu, wizyty są od poniedziałku do piątku w g.9-19. Dla osób mieszkających dlaeko od Wrocławia istnieje możliwość wizyty telefonicznej lub poprzez komunikatory internetowe: WhatsApp, skype, messenger. Serdecznie zapraszam.