O czym świadczy to wklęśnięcie brodawki?

Dobry wieczór! Dzisiaj w południe zauważone było wklesniecie brodawki do środka w prawej piersi z mocnym bólem ze wklęsła do środka z 2 piersia było podobnie tez wklesnieta brodawka czy jest to rak piersi czy możliwe jest wystąpienie raka w wieku 23 lat?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie wklęśnięcie brodawki sutkowej – jeśli pojawia się nagle, a w dodatku towarzyszy temu ból – może być niepokojącym objawem, wskazującym na nowotwór piersi, ale też sugerującym łagodne, niezłośliwe zmiany. Jednak nie sposób bez badań postawić diagnozy. Na pewno jest to wskazanie do niezwłocznej wizyty u lekarza – jeśli to tylko możliwe, najlepiej u chirurga onkologa.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-piersi.

Poza badaniem palpacyjnym na pewno konieczne będzie wykonanie badań obrazowych – np. USG czy mammografii, które to pozwolą na ustalenie przyczyny wciągnięcia sutka.

Faktycznie ryzyko wystąpienia złośliwego nowotworu rośnie wraz z wiekiem, natomiast nie oznacza to, że rak piersi nie dotyczy młodych kobiet. Dlatego proszę nie bagatelizować dolegliwości i nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat raka piersi odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/to-zdjecie-moze-uratowac-ci-zycie-rozpoznaj-raka-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.