Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy to wklęśnięcie brodawki?

Dobry wieczór! Dzisiaj w południe zauważone było wklesniecie brodawki do środka w prawej piersi z mocnym bólem ze wklęsła do środka z 2 piersia było podobnie tez wklesnieta brodawka czy jest to rak piersi czy możliwe jest wystąpienie raka w wieku 23 lat?
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Wzrost ryzyka raka piersi w HTZ

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

faktycznie wklęśnięcie brodawki sutkowej – jeśli pojawia się nagle, a w dodatku towarzyszy temu ból – może być niepokojącym objawem, wskazującym na nowotwór piersi, ale też sugerującym łagodne, niezłośliwe zmiany. Jednak nie sposób bez badań postawić diagnozy. Na pewno jest to wskazanie do niezwłocznej wizyty u lekarza – jeśli to tylko możliwe, najlepiej u chirurga onkologa.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-piersi.

Poza badaniem palpacyjnym na pewno konieczne będzie wykonanie badań obrazowych – np. USG czy mammografii, które to pozwolą na ustalenie przyczyny wciągnięcia sutka.

Faktycznie ryzyko wystąpienia złośliwego nowotworu rośnie wraz z wiekiem, natomiast nie oznacza to, że rak piersi nie dotyczy młodych kobiet. Dlatego proszę nie bagatelizować dolegliwości i nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat raka piersi odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/to-zdjecie-moze-uratowac-ci-zycie-rozpoznaj-raka-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy