O czym świadczy wynik biopsji węzła chłonnego?

Witam,proszę o inerpretację biopsji węzła chłonnego szyi(podżuchwowy). Wśród licznych limfocytów pojedyńcze grupy komórek o powiększonych hiperchromatycznych jądrach z dużymi jąderkami i obfitą cytoplazmą.Obraz cytologiczny budzi podejrzenie przerzutu. Rozpoznanie:Komórki podejrzane Węzeł chłonny 29*26*36mm. W usg robionym tydzień i trzy tyg. wcześniej lita zmiana miała wymiar 52*24*54.Przewlekłe stany zapalne zatok,mniejsza słyszalność w uchu(nie całkowity brak),ściekanie wydz.do gardła

W takiej sytuacji klinicznej, gdy komórki pobrane z węzła chłonnego są atypowe, podejrzane o proces rozrostowy lub przerzutowy najlepiej byłoby pobrać zabiegowo, chirurgicznie cały węzeł chłonny i poddać go diagnostyce histopatologicznej. Decyzję w tej sprawie musi podjąć lekarz prowadzący.