Objawy nerwicy, ataki paniki, strach przed kontaktem z ludźmi

Witam. Mam objawy nerwicy, ataki panikii, boję się kontaktów z ludźmi, miałem także problemy z lękiem przed szkołą.. W 2 klasie gimnazjum byłem w nowej szkole, przeniosłem się.. i zaczęło się dokuczanie itd, na początku kolejnego roku dostałem pierwszego silnego ataku panikii, zrobiło mi się słabo, ciemniej przed oczami, lęk, derealizacja i drgawki ciała.. Lęk przed szkołą się nasilaał, w grudniu 2013 przestałem chodzić do szkoły, od kwietnia miałem już nauczanie indywidualne, dawalem radę normalnie wejść do szkoły, mam charakterek i silną osobowosc a zarazem dużo wrażliwości Jednak w tym roku (kolejne przenosiny do szkoły) lęk powoli wraca, ataki paniki ustają czasem na tydzień, a później przez 4 dni się źle czuje, leże na łóżku itd Boje się kontaktów z ludźmi, jedzenia w miejscu publicznym, jak ktoś patrzy co robie. Jestem gejem więc często się spotykam z roznymi formami przemocy najczęściej w internecue, ale mało na mnie to wpływa bo poprostu mam gdzieś co ktos mówi, jestem sobą i tyle, dlatego szukam też psychologa/psychoterapeuty/psychiatry który ma też/lub doświadczenie z praca z LGBT lub poprostu jest do nich przyjaźnie nastawiony i nie będzie mnie chciał leczyć z choroby która nie istnieje :) proszę o odpowiedz Pozdrawiam

Witam,
proszę Pana, generalnie psychoterapeuta powinien się skupiać na problemie który Pan zgłasza, a nie na jakimś naprawianiu Pana według jego koncepcji (choć z pełni rozumiem o czym Pan mówi). Nie wiem co więcej mogę powiedzieć, jeśli chciałby Pan porozmawiać zapraszam do kontaktu indywidualnego mail (swisniewska72@gmail.com) lub telefonicznie. Może wspólnie uda się znaleźć odpowiednią dla Pana pomoc. Rozumiem, że problemem jest lęk i powrót do szkoły, to są rzeczy, które w sumie dość łatwo rozwiązać, dobrym adresem jest psychoterapia poznawczo-behawioralna, skierowana na problemy, które zgłasza pacjent i nastawiona na problem, a raczej jego rozwiązanie:) Zachęcam do prób walki o siebie i właściwego rozwiązania problemu. Pozdrawiam.

Warto określić okolice w których jest Pan wstanie uczestniczyć w psychoterapii (dojazdowe możliwości, bo jeśli jest Pan ze np. Szczecina to polecanie Panu dobrego psychoterapeuty z doświadczeniem, o które Pan pyta np. z Katowic będzie bezcelowe) lub tez poszukać gabinetu online?

Witam serdecznie,

Jeśli widziałeś kiedyś Kristen Steward, kiedy pozuje fotoreporterom na gali wręczenia Oskarów lub udziela telewizyjnego wywiadu, zapewne zauważyłaś że zachowuje się trochę... dziwacznie. Filmowa Bella z sagi „Zmierzch” nie bardzo wie, co zrobić z rękami, nerwowo poprawia włosy, uśmiecha się z wyraźnym zakołopotaniem – całą sobą krzyczy, że chciałaby jak najszybciej uciec przed spojrzeniami ludzi. Lęk przed tym, że mogą źle o niej myśleć, nie tylko powoduje prawdziwe katusze podczas oficjalnych uroczystości i nie pozwala jej dobrze się bawić, ale również utrudnia jej karierę, bo Kristen nie bardzo radzi sobie ze sławą. Nie lubi i nie umie udzielać wywiadów. Jak sama mówi: "Bardzo się wtedy denerwuję. A gdy się stresuję, w ogóle nie myślę". Z dziennikarzami rozmawia tylko wtedy, gdy zbliża się premiera jej nowego filmu. I – jak wyznaje – napięcie jest tak wielkie, że za każdym razem bardzo się stara, żeby się nie popłakać.
Problemem Kristen Steward jest bardzo nasilony lęk społeczny.
Z Twojego opisu wygląda na to, że to może być również Twój problem, obok napadów paniki, które opisujesz, które prawdopodobne są jednak wtórne.
Rzeczywiście, psychoterapia to dobre rozwiązanie. Szkoda tracić życie w czterech ścianach.
Tutaj znajdzie Pan informację, jak wybrać psychoterapeutę:
http://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/
A tu, jak wygląda pierwsza sesja:
http://martadziekanowska.wordpress.com/2014/07/14/jak-wyglada-pierwsza-sesja-psychoterapii/

Życzę powodzenia i trzymam kciuki za skuteczną terapię i początek nowego życia.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Dzień dobry,
z zamieszczonego przez Pana opisu Pańskiego funkcjonowania wynika, że najprawdopodobniej przyczyną Pańskich trudności jest wysoki poziom lęku związanego z różnymi obszarami Pana życia. Proponuję poszukać terapeuty pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym w okolicy Pańskiego miejsca zamieszkania. Trwałość i przewlekłość opisywanych przez Pana symptomów wymaga usystematyzowanej pomocy.

Pozdrawiam