Objawy ząbkowania: nadmierne wydzielanie śliny, zaczerwienione dziąsła, marudzenie

Witam, jestem mamą 7 miesięcznej córeczki. Jest wcześniakiem urodzonym w 32 tygodniu ciąży. Zauważyłam u Małej objawy ząbkowania: nadmierne wydzielanie śliny, zaczerwienione dziąsła, marudzenie, problemy ze spaniem. Najbardziej mnie niepokoi brak apetytu. Córka wypija w ciągu dnia 450-500 ml mleka mod. dziennie. Kiedyś wypijała po 720. Czy powinnam się niepokoić? Czy to normalne? Córka ma 70 cm wzrostu i waży 6, 200 kg.

Witam!
Rozumiem Pani zaniepokojenie brakiem apetytu u córeczki. Apetyt ząbkującego dziecka może się zmniejszyć. Jedzenie w tym czasie sprawia dyskomfort, ponieważ dziąsła są obolałe. Można posmarować dziąsła dziecka żelem na ząbkowanie i podać coś, na czym mogłoby zaciskać dziąsła, np. schłodzony gryzaczek wypełniony wodą. Proszę spróbować podawać tez inne rodzaje pokarmu, np. kaszka na mleku czy zupki dokładnie zblendowane.

Pozdrawiam serdecznie