Obniżony poziom kreatyniny a możliwe dolegliwości

kreatynina Witam serdecznie.Co oznacza za niski poziom kreatyniny? Pozdrawiam

Magdalena Mroczek

Może być on spowodowany przez niektóre leki sterydowe, kortykosterydy mające działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne, dietę niskobiałkową, wystąpić przy zaburzeniu funkcji wątroby ale moze też wystąpić u osób starszych i dzieci lub nie być spowodowany chorobą. Wynik pomoże zinterpretuje lekarz rodzinny.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby określić przyczynę należy wykonać badanie lekarskie i łączna interpretacja wyników i badania. Mogę jedynie powiedzieć iż niski poziom kreatyniny może występować w czasie głodówki, stosowanie leków. Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie.