Obojętność w związku a ciąża

witam jestem w zwiazku od dwoch lat w maju ubieglego roku zaszlam w ciaze to mozna to okreslic ze niespodziewanie obecny Partner zmienil sie gdy juz wiedzial ze bede mialka z nim dziecko .Tez przestal byc dla mnie opiekunczy i mily nie raz bywa ze on mnie nie kocha ..Byl w zwiazku 10 lat z kobieta ktora mial dziecko moj Partner zrobil sie obojetny i nie czuly a ja wiem ze przestal mnie juz kochac i nie wiem co dalej bo mamy dziecko razem

Dzień dobry,

Może dobrym krokiem będzie skorzystanie z psychoterapii pary/małżeńskiej/ ?
Taka forma pomocy raczej dostępna jest prywatnie, niż na NFZ.

Szanowna Pani,

jeżeli Pani partner wciąż się z Panią spotyka, wówczas wynika z tego, że chce w jakiś sposób kontynuować tę relację, widzi w tym sens. Być może warto porozmawiać z nim o swoich odczuciach i podejrzeniach wynikających z faktu, że zaszła Pani w ciążę? Być może partner nie dostrzega zachowań, które mogłyby Panią w jakimś stopniu urazić? Nie wiem też, czy deklarował, że jego uczucie do Pani wygasło, czy są to Pani odczucia.

W każdym wypadku warto przemyśleć formalną stronę przyszłego rodzicielstwa - bez względu, czy partner z Panią pozostanie czy nie, narodziny dziecka wymagają jego ustabilizowania pod kątem prawnym i finansowym. Warto rozmówić się z parnterem na wypadek, gdyby nie był zainteresowany czynnym udziałem w życiu dziecka.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak