Obsesja na punkcie sprzątania a odpowiednie działania

Witam, mam problem z członkiem mojej rodziny. Moja siostra, lat 24 od jakiegoś czasu (ok 4 miesięcy) przejawia obsesje na punkcie czystości. Nikt nie może się do niej zbliżyć, dotknąć jakiejkolwiek jej rzeczy, na próbę rozmowy reaguje agresją. Twierdzi że wszędzie mogą być robaki i przez to cały czas wszystko (w tym siebie) dezynfekuje. Od używania środków chemicznych ma niezwykle mocno zniszczone ręce. Od około 2-3 tygodni niemalże nie wychodzi z domu. Z lekarzem nie chce się spotkać. Co robić?

Jedynym wyjściem będzie namówienie siostry na osobistą konsultację z psychologiem np. W Poradni Zdrowia Psychicznego lub skorzystanie z konsultacji psychiatrycznej. Bez interwencji specjalisty problem będzie się pogłębiał oraz obejmował również inne sfery życia.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza