Obwisła skóra pozostała po odchudzaniu

Witam, mam 18 lat jestem mężczyzną. Gdy byłem mały przytyłem potem tyłem tyłem aż zyskałem mobilizacje i schudłem ok 46 kilo w jakieś 6-7 miesięcy. Została mi niemiła niespodzianka w formie zwisłej skóry. 1. Chciałbym biegać ale podczas biegania to wszystko skacze i chciałbym wiedzieć czy to dobry pomysł by biegać, czy bieganie mi zaszkodzi i rozciągnie skóre czy może ją ujędrni? 2. Skóra to ciężki balast dla moich pleców, wybrać bieganie, czy cwiczenia siłowe, po brzuszkach bolą mnie plecy

Doraźnie może Pan zastosować bardzo obcisłe ubrania podczas ćwiczeń, które zminimalizują odczuwany dyskomfort. Nie ma jednak możliwości na "stracenie" takiej zbędnej skóry w sposób naturalny (np. poprzez ujędrnienie). Biorąc pod uwagę Pana młody wiek niezbędny będzie prawdopodobnie zabieg z zakresu chirurgii estetycznej, w trakcie którego nadmiar skóry zostanie usunięty. Życzę powodzenia.