Czy pozbyć się nadmiernej skóry po odchudzaniu?

Witam, mam 22 lata. W czerwcu 2016 roku ważyłem 115kg przy wzroście 172cm więc postanowiłem schudnąć. Jest 26 stycznia 2017 roku i ważę 89kg! więc w 9 miesięcy schudłem 25kg! Jednak zero ćwiczeń bo praca, lecz pracuję ciężko fizycznie, raz na jakiś czas pójdę pograć w piłkę nożną. Od marca jak będzie cieplej mam zamiar częściej grać w piłkę i jeździć na rowerze i moim celem jest schudnąć do poziomu 70kg. Czy w moim przypadku 65kg było by wskazane żeby pozbyć się nadmiernej skóry i to odbudować?

Dzień dobry,

oprócz masy ciała należy sugerować się też zwyczajnie wyglądem - proporcjami ciała oraz składem organizmu - ile ma Pan tkanki tłuszczowej, ile mięśni a ile wody - prawidłowe proporcje są ważniejsze niż sama niska masa ciała.
Jednakże masa ciała 65kg w Pana przypadku jest pomiarem prawidłowym ( BMI 21,97).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam Pana,

przede wszystkim gratuluję takiego wyniku :) Niestety chudnąc dodatkowe pięć kilo (z 70 do 65) nie schudnie Pan ze skóry.
Nadmiar skóry pozostały po odchudzaniu usuwany jest operacyjnie. Do takiej operacji kwalifikuje specjalista po uprzedniej konsultacji. W celu ujędrnienia skóry zalecany jest codzienny masaż i smarowanie skóry kremem z mentolem. Ponadto można stosować naprzemienne polewanie gorącą i zimną wodą, nic jednak nie zastąpi aktywności fizycznej.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska - Psycholog, Psychodietetyk