Jaka dieta będzie najbardziej odpowiednia na ujędrnienie ciała i pozbycie się niechcianej skóry?

Witam. mam 23 lata. W krótkim czasie schudłam około 20 kg bez ćwiczeń i diety czego efektem jest 'galaretowata skóra' na całym ciele. Obecnie ważę 60 kg przy 170 cm wzrostu. Chciałam zapytać jakie ćwiczenia i jaka dieta będą najbardziej odpowiednie na ujędrnienie ciała i pozbycie się niechcianej skóry? Moja samoocena spadła do 0 ... :(

Witam, przede wszystkim powinna się Pani zgłosić do lekarza i wykonać badania, ponieważ utrata 20 kilogramów w krótkim czasie bez zmian stylu życia, aktywności fizycznej czy diety jest nieco niepokojąca.

Niestety przy szybkim spadku masy ciała „galaretowata skóra” jest dużym problemem. Dlatego najlepiej odchudzać się racjonalnie. Ubytek masy ciała 0,5-1 kg na tydzień jest najlepszym wyjściem, między innymi dlatego, że nie doprowadzi do tak drastycznej utraty jędrności skóry. W obecnej sytuacji można spróbować różnego rodzaju peelingów i masaży ciała. Ewentualnie skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Jeśli chodzi o dietę stosować zdrowe nawyki żywieniowe, z naciskiem na odpowiednie spożycie warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, a także przeciwutleniaczy. Pamiętać o piciu wody mineralnej. Właściwe nawodnienie jest konieczne, aby skóra wyglądała na zdrową i elastyczną. Warto wybrać się do dietetyka, który ułoży odpowiedni jadłospis zawierający wszystkie niezbędne składniki, a także wykona analizę składu ciała oraz dobrego trenera, który podpowie jakie ćwiczenia będą najbardziej efektywne.

Pozdrawiam,
Anita Wudarczyk
http://anitawudarczyk.pl/