Jak ujędrnić skórę brzucha po odchudzaniu?

41 lat, 164 cm wzrostu i 64 kg. Nogi szczupłe, ale brzuch jak to w tym wieku troszkę większy i oponka. Zaczęłam jeść 5 posiłków dziennie i zdrowo się odchudzać. Od czasu do czasu ćwiczę też na orbitreku jakieś pół godziny. Co zrobić żeby skóra po odchudzaniu nie zaczęła wisieć tylko żeby brzuch był płaski i jędrny?

Witam. Ciężka sprawa - można zacząć od domowych metod: masowanie olejkami ujędniarjącymi lub peelingi albo pomyśleć o saunie na podczerwień lub fale radiowe.
Będziemy pisać za niedługo na ten temat artykuł na naszej stronie www.fizjodiet.pl.
Natomiast warto zadbać faktycznie o skóre przed redukcją.

Pozdrawiam

Według wskaźnika BMI Pani masa ciała jest prawidłowa. Radziłabym więc poprawić nawyki żywieniowe (np. spożywanie mniejszej ilości tłuszczu, ograniczenie słodyczy i słodkich napojów) oraz regularną aktywność fizyczną, ale dobrze zaplanowaną i zawierającą elementy treningu siłowego i aerobowego.

Z pewnością należy unikać nagłego i dużego spadku wagi, ponieważ wtedy skóra może stać się mniej jędrna.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/